Jaguar I-Pace - NIESAMOWITY NICZYM DUCH

16 Marzec 2022

JAGUAR I-PACE – NIESAMOWITY NICZYM DUCH

W czasach, gdy ceny paliwa na stacjach benzynowych szybują w górę, samochody elektryczne cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Dodatkową zachętą dla kierowców jest też możliwość poruszania się buspasami oraz brak opłat dla samochodów elektrycznych w publicznych strefach płatnego parkowania. Jednak chyba największą zaletą elektryków jest przyjemność z jazdy nimi. Gwarantujemy, że każdy kto będzie miał okazję zasiąść za kierownicą Jaguara I-PACE będzie zachwycony.

Nie bez przyczyny bowiem, ten pierwszy w pełni elektryczny model w gamie Jaguara, gdy tylko się pojawił zachwycił wszystkich i zgarnął najbardziej prestiżowe nagrody rynku motoryzacyjnego: World Car of the Year 2019, World Car Design of the Year oraz World Green Car of the Year. Elektryczny I PACE to pierwszy samochód w historii, który zdobył nagrodę w aż trzech kategoriach.

Jaguar I-PACE legitymuje się potwierdzonym zasięgiem 470 km (WLTP). Wiadomo jednak, że realny zasięg samochodu elektrycznego zależy od wielu czynników np. temperatury na zewnątrz, prędkości z jaką się poruszamy, czy używamy klimatyzacji lub ogrzewania a nawet od wielkości kół samochodu. Na stronie internetowej Jaguara możemy znaleźć kalkulator, który pomoże wyliczyć przybliżony zasięg samochodu przy uwzględnieniu ww. parametrów. Na szczęście, sieć stacji ładowania cały czas systematycznie się powiększa a I-PACE dosyć szybko po podłączeniu do prądu zwiększa swój zasięg. 60-minutowe ładowanie z wykorzystaniem domowej ładowarki 11 kW pozwoli na zwiększenie zasięgu o 53 km. Można jednak naładować Jaguara I-PACE do 80% pojemności akumulatora nawet w zaledwie 90 minut przy użyciu z szybkich ładowarek DC.

I-PACE jest wyposażony w akumulator 90 kWh i jest napędzany dwoma synchronicznymi silnikami elektrycznymi z magnesami trwałymi. Silniki te zapewniają moc 400 KM (294 kW) i 696 Nm dostępnego błyskawicznie momentu obrotowego. Dzięki temu przyspieszenie jest naprawdę spektakularne a I-PACE osiąga prędkość 100 km/h już po 4,8 sekundy. Akumulator I-PACE jest objęty 8-letnią gwarancją lub do 160 tyś. km.

Mimo sportowego charakteru i wyglądu, Jaguar I-PACE może być też rodzinnym kotem. Śmiało można nim podróżować całą rodziną.

Jaguar I-PACE znajduje się w naszej firmowej flocie, więc wszystkich zainteresowanych zapraszamy na jazdę próbą.

A tu link do utworu „Duch” stworzonego wspólnie przez Xxanaxx i Marka Bilińskiego - w ramach współpracy z marką Jaguar, gdzie bohaterem teledysku jest właśnie I-PACE: LINK


Jeśli szukasz auta klasy PREMIUM, to MAZUREK Premium Cars jest idealnym do tego miejscem. W naszym olsztyńskim salonie znajdziesz samochody najlepszych marek takich jak: Audi, BMW, JAGUAR, Land Rover, Mercedes, Volvo, Porsche czy Maserati. Dzięki fachowej obsłudze oraz konkurencyjnym cenom, jesteśmy jedną z wiodących firm specjalizujących się właśnie w sprzedaży tego typu aut. Zapewniamy duży wybór w naprawdę dobrej cenie!

MAZUREK Premium Cars działa na rynku od 1995r., dlatego wyróżnia nas wiedza i doświadczenie. Dla osób, które nie chcą decydować się na kupno auta mamy idealne rozwiązanie! W ofercie posiadamy również najem samochodów. U nas każdy znajdzie coś dla siebie!